Az Ördög (20)
válasz erre | 2007-05-10 08:49:03
Da azt még hozzátenném hogy ha lesz (talán lesz) 4ezerért korlátlan kábelnet többet netezhetekmajd .Talán akkor hozzá tudok majd járulni a játék fejlődéséhez.
Az Ördög (19)
válasz erre | 2007-05-10 08:45:49
re: 18
Pénzben sajnos nem:(...De ha van ötletem az majd leírom.
kaRFiol (18)
válasz erre | 2007-05-09 18:57:47
re: 16

miben tudnál segítneni, hogy elkészülhessen a 2.0?
csicsilogé (17)
válasz erre | 2007-05-09 12:01:44
re: 16
HA kész lessz nem jelenti azt hogy sokkal több ember látogatna ide... max elején míg új a dolog aztán 1-2 hónap és úgyanez lessz:S DE remélem tévedek és fellendül ez a game, nem lenne rossz.
Az Ördög (16)
válasz erre | 2007-05-09 09:27:49
Remélem kész lesz egy fél éven belül mert nagyon unom a botozást(főleg reggel) és lassan a játékot is...
csicsilogé (15)
válasz erre | 2007-05-07 21:02:40
re: 14
értem én se igy gondolkodom alapjáraton, csak a mai emberek hozzáállása alapján legalább ennyi idő szerintem.... de remélem tévedek mindenkinek jó lenne!;)
kaRFiol (14)
válasz erre | 2007-05-07 20:18:40
re: 13

ha mindenki így gondolkozik,akkor nem 5 év,hanem sosem készül el.
Szerencsére sokan vagyunk, akik nem így gondolkozunk, a lent olvasható modológból ez ki is derül és így lett anno meg a Polisz 1.0 is :)
csicsilogé (13)
válasz erre | 2007-05-07 14:32:20
hát még akkor egy 5 év kb mire meglessz a 2.0...:S
kaRFiol (12)
válasz erre | 2007-05-07 11:52:35
re: 11

Teljesen egyetértek, röviden megfogalmaztad azt, amit szerettem volna, hogy a monológ átolvasása után érezzenek az emberek.

Itt szeretném leszögezni, hogy a Polisz játék 1.0 verziójában teljesne komplett és kész, ennek a verziónak további fejlesztését nem tervezzük, azaz vagy elkészül a 2.0 vagy marad a mostani állapotában a játék.
Jackal (11)
válasz erre | 2007-05-07 11:27:06
Meg lennék lepve, ha 10.000 forintnál több összegyűlne azon a számlán... Remélem, hogy tévedek, és mindenki átlátja azt, hogy az ember karitatív munkából nem tud megélni. Egy pontig szívesen csinál bármit, de aztán eljön az a pillanat, amikor felteszi magának a kérdést: ha ezt a munkát másba fektetném bele, akkor pénzt kapnék érte, ugyan minek töltöm ezzel az időmet, energiámat, minek apasztom a pénzbeli erőforrásaimat, amikor az életem más területén sokkal több hasznot hajtana?
Lucifer (10)
válasz erre | 2007-05-06 15:15:50
re: 5
szöveg bevitelt, formázást vállalom, de úja nem kreálok helyette :)
csicsilogé (9)
válasz erre | 2007-05-06 11:58:26
re: 8
jah, de az édeskevés:S
Az Ördög (8)
válasz erre | 2007-05-05 20:51:19
Tesztelőnek itt vagyunk mi,polisz játékosok.
csicsilogé (7)
válasz erre | 2007-05-05 19:23:13
re: 5
elolvastam ezt a hosszú monologot ha jobban meggondolom van benne igazság. Én személy szerint ilyen dolgokhoz nemértek maximum teszternek vagy hasonlonak lennék jó, de ahoz elöbb megkewll lennie a játéknak...:S meg úgye teszter vagy mi mindig van elég:S
_jarman_ (6)
válasz erre | 2007-05-05 14:49:23
re: 5

bocsanat, szerintem kicsit felreertetted amit mondtam. en nem azt mondtam h neked nincs benne temerdek penzed ebben a jatekban, hanem azt, hogy a felkesz vmiert pofatlansag penzt elkerni.
kaRFiol (5)
válasz erre | 2007-05-05 12:52:02
Hehe szegényem az egyik legfontosabb embert kihagytam:

Krahen programozta a Poliszt, amikor elkeztük igen kezdő PHP programozó volt, aki akkor szintén egy kevéske összegét vállalta a játék elkészítését, cserébe azt ígértem neki, ha fejlődik fogok neki adni céges munkákat.

Ezt az ígéretemet a mai napig tartom vele szemben, folyamatosan dolgozunk együtt, aminek igen örülök.

Mivel ő is két cégnek is dolgozik az új játék megírását nem fogja tudni vállalni, így elérkeztünk az alap - problémáig, hogy programozó kell az új játék mögé.

A grafika TELJES EGÉSZÉBEN készen van, teljen pompájában és azt hiszem igen szép is. Ez még egyelőre nem publikus, de aki jelen volt a talikon kipróbálhatta, láthatta.

Annyit elárulok, hogy komoly váltás lesz a két grafika között. :)))

Tehát keresünk minimum egy, de inkább kettő együtt dolgozni tudó programfejlesztőt, meg valakit, aki a régi szövegeket frissíti, átírja, lelkesen, lehetőleg helyesírási hibák nélkül. Előny lenne szerepjátékos, fantasys múlt és a lehetőség szerinti olcsó kivitelezés.

Kértem ajánlatot vigéki progrmaozó cégektől, akik 300.000 HUF körül vállalnák BARÁTI áron az új játék elkészítését, amire sorry srácok, de nem szánok már a saját pénzemből.

Így a jelenlegi helyzet és a topic mondandója is, hogy ha összegyűlik rá a pénz, azt egy külön bankszámlára lehet majd befizetni (én is fogok rátenni), amit kizárólag a fejlesztésre fordítunk (a fenntartásra nem) és a végén mind a szerződést, mind a számlát ki fogjuk tenni nyilvánosan az oldalra.

Ha maradna pénz (bár így lenne) azt lehetne tartalékolni hardver meghibásodásra, amit szintén számlával igazolunk.

Várom a nagyvonalú jelentkezőket, mert úgy látszik mindenkinek csak a szája nagy (jarmann élen jár ebben) de tenni nem sokan tesznek a játékért.
kaRFiol (4)
válasz erre | 2007-05-05 12:43:02
Akiket még kihagytam a renget lelkes ingyenért tesztelő és segédkező ember, aki az induláskor tett le sokat az asztalra.

Közülük hirtelen Lucky-t emelném ki, aki a karekterek tulajdonságainak első változatát számolta ki és írta táblázatokba.
kaRFiol (3)
válasz erre | 2007-05-05 12:38:26
A Polisz játék jelenlegi állapotában Jackal, Levente, Stephen, Lucifer, Napalm és az én munkám gyümölcse.

Napalm készítette a grafikáját, amit kisebb módosításokkal véglegesre készítettem és Napalmnak a munkáját kifizettem, erről temrészetesen szerződést is írtunk.

Lucifer főleg a supporti munkájáért lehetőségeinkhez képest magasabb VIP szintet kapott, illetve a felém más ügyben kialkudott fizetési kötelezettségéből engedtem el a munkájáért cserébe.

Stephen kisebb pénzösszegekkel megtámogatva nagyjából ingyen vállalta a supportoskodást és ingyen készítette el az új játék felületét immáron kb 1.5 éve, amit a talikon már láthattatok.

Levente a karakterrajzok készítője szintén szerződésesen ki lett fizetve, viszont igen komoly kedvezményt adott a hozzám fűződő barátságára tekintettel. Hogy ezt megköszönjem meghívtam a baráti körünk Visegrádi nyaralására, ahol minden költségét én fizettem.

Jade, akiről nem esett szó a Napalm által elkészített grafikát öntötte html formába, amiért a végén több százezer forintot kért volna, így tőle elbúcsúztunk, az általa készült munkát töröltük és helyette én kódoltam újra a grafikát.

Jackal, akihez személyes jóbarátság köt a két szép szememért és a közös célért, hogy egy baráti besületre épülő játékot csináljunk segítette a most futó játék komplett szövegezését és az új játék megtervezését.

DeluksZ, DNS, Miki a következő verzió elkészítésében segédkeztek szintén baráti alapon, amiért köszönet nekik.

A feniekből talán jól látható, hogy mennyi ember elszántságe, korrektsége, és valljuk be jószívűsége kellett ahhoz, hogy ez a játék így kialakuljon. Időközben azonban mindenki felnőtt dolgozik, családot tart el... ezért úgy döntöttem, hogy további jelentős segítséget kizárólag térítés (fizetés) ellenében fogadunk el.

A fent meg nem nevezett összegek egyébként összességében 300.000-500.000 HUF között lehetnek. Ehhez még nem számoltam az egyeztetéseken, fejlesztői gyűléseken elköltött pénzeket (kaja, pia), amit minden esetben saját zsebből fizettem. Ennek köszönhetően a Polisz tulajdonjoga kizárólag az enyém, annak minden örömével és fizetési kötelezettségével együtt.
kaRFiol (2)
válasz erre | 2007-05-05 12:29:05
Rögtön kezdem is a játék futtatásának költségeivel.

Havonta a szerverelhelyezés nettó 20.000 HUF körül mozog. A rendszergazda díja, ha baráti áron számolják 25.000 körül van szintén havonta.

Tehát havi 45.000 plusz áfa a játék fenntartása abban az esetben ha semmiféle hardver meghibásodás nincs és úgy kalkuláltam, hogy a szerver már meg van véve, bővíteni nem igazán kell mostanában.

Egy átlagos szerver ára egyébként nagyjából 600.000 HUF

Egyelőre saját cégem erőforrásait használva a Polisz fenntartására is a szervert megvettük, a rendzsegrazdánk ingyen ellátja a Polisszal kapcsolatos teendőket (adatmentés, csomagfrisstés...) így havi bruttó 25.000 körül van a ténylegesen jelentkező fenntartási költség. Természetesen ha bármi hardver elromlik, ami nem garis azt szintén cserélni kell, különben nem működik a szerver.
kaRFiol (1)
válasz erre | 2007-05-05 12:24:51
Ebben a topicben fogjuk megbeszélni a Polisz fejlesztésével kapcsolatos igényeket, szempontokat, közöt tennivalókat.

  Jognyilatkozat
int(1) Polisz.hu online játék